Jdi na obsah Jdi na menu
 

Něco málo o těchto stránkách

- Veškeré informace na těchto stránkách vycházejí z mých osobních pátrání, pátrání dobrovolníků, vzpomínek pamětníků,  studia literatury a především archivů. Fotografie pokud není uveden autor jsou Mé vlastní nebo z  našeho  archivu .

-Veškeré zdroje, ze kterých bylo na těchto stránkách čerpáno, případně citováno se snažíme poctivě uvádět. Fotografie zvěřejněné na těchto stránkách jsou zvěřejňovány pouze se souhlasem autora. Snažíme se věnovat maximum ověření původu informací. S přibývajícím množstvím přispěvatelů a informací samozřejmě vzrůstá nebezpečí, že by mohlo dojít k chybě. Pokud by někdo objevil na těchto stránkách nějaký závadný  obsah, nebo snad objevil fotografii, která je jeho dílem a není tak uvedeno,  prosím upozorněte nás.

- Chtěl bych poprosit  návštěvníky těchto stránek o poskytnutí jakýchkoliv informací, které mohou zdokumentovat letecké havárie na území Čech, Moravy a Slovenska či jiného pietního místa kde zahynul nebo odpočívá Československý letec.
Jsem velice vděčný za vzpomínky pamětníků nebo zapůjčení fotografického či písemného materiálu, které mi pomohou v dokumentaci nových, nebo již nalezených pietních míst.
V případě, že máte doma takové materiály, nebo víte o pomníčku letce, hrobu či jiném pietním místě, které zde není uvedeno nebo máte ke zde uvedeným nějaké informace,  prosím kontaktujte mě.

   V Praze 24.3.2009              S pozdravem Ondřej Knotek 

- Za téměř dva roky  existence těchto stránek se podařilo díky nezištné práci celé řady dobrovolníků dohledat velké množství zapomenutých pomníčků, které jsou postupně doplňovány na tyto stránky. Patří jim velké poděkování a uznání za tuto obětavou práci.

V Praze  11.12.2011               Velké poděkování všem

 

Kontakt     

                  email:  ondrejknotek@email.cz

                               pomnikyletcu@email.cz

              tel: (+420) 606 961 554       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Halaxa

(Ondřej Knotek, 9. 2. 2013 18:55)

Děkuji za ocenění stránek. Máte pravdu, že tyto stránky nerozlišují národnost takže němečtí letci určitě přibudou. Sbíráme podklady pro jejich uvěřejnění.

h.typhoon@interia.pl

(Wiesław Grudniak, 29. 6. 2012 23:10)

Grób czeskiego lotnika. Bełżyce, Cmentarz Parafialny, Polska.
http://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=999&ustaw=pt&s=7
http://niebieskaeskadra.pl/?control=8&id=3190

Sakrakopec

(Fero45, 8. 4. 2012 9:03)

dobry den, foto Sakrakopec mozete pouzit vo Vasej galerii, mam este jedno info o havarovanom vojenskom lietadle v Malych Karpatoch, kde su stale jeho pozostatky
http://www.panoramio.com/photo/2550818
co sa tyka Sakrakopca tak ten pomnik je z nudze cnost, ten pomnicek je pozliepany, kriz je zo zruseneho hrobu umiesteny na hromade kamenov zalaitych maltou co je podla mna neuctive. To miesto poznam od detstva, vzdy bolo zarastene a ten dreveny povodny kriz sa takmer rozpadol. Mal by tam byt slusny pomnik so vsetkymi menami co zahynuli. Minuly rok bola velka lesna kalamita v tejto oblasti a bolo velke stastie, ze nedaleko padnuty strom neznicil tento pomnik!
Zelam vela zdaru pri doplnani tejto stranky!

Re: Sakrakopec

(Ondřej Knotek, 8. 4. 2012 19:41)

Děkujeme za souhlas. Jinak souhlasím, zasloužilo by to asi ještě důstojnější podobu ikdyž, musíme být rádi, že po letech alespoň takováto vzpomínka.

pomník letce

(bečvář, 11. 1. 2012 7:59)

Děkuji za dané souřadnice ,fotografie daného místa zašlu pokud jej najdu.Co se týče vašich stránek tak jsou přehledné samozřejmě dodání souřadníc by upřesnilo dané polohy a bylo by to +.Jinak hodně zdaru při dalším hledání.

Pomník letci po havárii v r.1965

(bečvář, 10. 1. 2012 20:47)

dobrý den chtěl jsem vás poprosit o zaslání GPS souřadníc pomníku ledci Jiřího Kubáta který se zřítil v údolí Bobravy.Mockrát děkuji becvar.vit@seznam.cz

Re: Pomník letci po havárii v r.1965

(Ondřej Knotek, 10. 1. 2012 21:58)

Pomník by se měl nacházet v poloze 49°8'14.650"N, 16°29'46.087"E .


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4